NBA reformis jõuliselt tähtede mängu formaati. Eesti ekspert: „Vaevalt, et see asja väga palju halvemaks teeb – põhi on juba kätte saadud.“
Ookeanitagune korvpalli superliiga NBA on muutuste tuules. Kui eelmisel aastal kutsuti ellu hooajasisene karikaturniir, siis tänavu reformitakse jõuliselt tähtede mängu formaati. Sedakorda peetakse suisa tähtede turniir.
NBAs on tähtede mängu korraldatud alates 1951. aastast, ent viimastel aegadel on liiga parimaid korvpallureid koondavast matšist kujunenud loopimisüritus, kus kaitsele ei panda mingit rõhku. Asja ei parandanud ka see, kui 2018. aastal loobuti tavapärasest ida- ja läänekonverentsi lahingust ning mindi üle draft'i süsteemile, kus tiimid valiti liiga superstaaride poolt. Näiteks 2023. aasta mäng Team Giannise ja Team LeBroni vahel lõppes esimese 184 : 175 võiduga ja kuigi eelmisel hooajal prooviti taas „vana head“ ida ja lääne vastasseisu, siis tulu sellest ei tõusnud – ida võidunumbrid kirjutati lausa skooriga 211 : 186.
Sel hooajal proovitakse aga sellist varianti, et veebruari keskel San Franciscos peetavaks tähtede nädalavahetuseks moodustatakse lausa neli kaheksaliikmelist tiimi, millest ühte kuuluvad liiga tõsuvad tähed. Nii peetakse kaks poolfinaali ja finaal, mille võitjad teenivad 100 000 USA dollarit (95 256 eurot) per mängija. Mängijaid asuvad meeskondadesse valima TNT telekanali eksperdid ja NBA legendide sekka kuuluvad Shaquille O’Neal, Charles Barkley ja Kenny Smith, tõusvate tähtede tiimi moodustab aga naiste NBA legend Candace Parker. O'Neal, Barkley ja Smith saavad seejuures teha valiku 24mängijalisest eelnimekirjast, kus pooled mängijad on ida- ja pooled läänekonverentsist.