Visalt võidelnud Pärnu šokeeris Raplat ja võttis magusa revanši

Toimetas Karl Juhkami, 25. oktoober 2017

Täna sai oma avalöögi korvpalli Balti liiga 14. hooaeg. Eriti vingelt algas see täna pärnakatele, kes võõral väljakul alistasid Rapla meeskonna 94:88.Pärnu Sadam võttis magusa revanši eelmisel nädala kolmapäeval suvepealinnas saadud kaotuse eest korvpalli Eesti meistriliiga raames. Kui kuus päeva tagasi olid 21punktilise kaotusseisu tagasi mänginud Rapla võidunumbrid 78:73, siis täna olid Aivar Kuusmaa hoolealused tagaajaja rollis samamoodi enamik kohtumisest. Kohe avavilest saadik olid Pärnu noored hakkamist täis ning viskasid järjepanu korve. Kuigi avaveerandil oli Raplal sellele kõigele vastus, ei pääsenud punased kordagi kohtumist juhtima ning avaveerand kuulus ikkagi Pärnu/Sadamale 25:23.Teisel veerandajal enam Aivar Kuusmaa hoolealuste visked nii hästi ei tabanud (avapoolajal Rapla kolmesed 9st 2, Pärnul 9st 5) ning väikese vahespurdi teinud Pärnu oli poolajaks peal 48:39.Kolmas veerandaeg tundus samamoodi edasi minevat, kui suvepealinna meeskond suurendas oma eduseisu vahepeal 13 punkti peale (58:45), kuid paar pallikaotust ning Rapla mängijate agarus ründelauas hoidsid neid mängus ja kiire 13:1 vahespurdiga olid kaotusnumbrid peagi tagasi tehtud. Sten Saaremäel viimase sekundi kolmese tõttu mindi viimasele veerandajale ikkagi Pärnu meeskonna 69:63 eduseisul.Esmakordselt pääses Rapla juhtima seitse minutit enne lõppu, kui Nolan Cressler tõi tabloole seisu 75:74. Ärevas lõpplahendusest väljusid erinevalt möödunud kolmapäevasest kohtumisest täna edukalt pärnakad, kes kohtumise lõpuks 94:88 võitsid. Viimastel minutitel kahel korral ründelaua noppinud ja palli teisel katsel korvi sokutanud Mihkel Kirvese arvele jäi täna 20 punkti. Saimon Sutt oli pärnakate resultatiivseim 23 silma ja 5 vaheltlõikega. Rapla parim oli täna pingilt sekkunud Cressler 21 punktiga. A-alagrupi teises kohtumises alistas Šiauliai Minski Tsmoki 94:78.