TRIUMF! Rahvusnaiskond tuli kaotusseisust välja ning tagas koha finaalturniiril

Toimetas Karl Juhkami, 4. juuni 2018

Eesti rahvusnaiskond alistas Genfis peetud Euroopa Hõbeliiga alagrupimängus Šveitsi 3:1 (21:25, 25:19, 25:17, 25:15) ning tagas ühtlasi pääsu juuni keskel Rootsis toimuvale finaalturniirile. A-alagrupi liider on 12 punktiga finaalturniiri korraldajana edasipääsu kindlustanud Rootsi, Eestil on 11 punkti ja Šveitsil 7.

Tänane mäng oli suure tähtsusega ja kohtumise algus andis sellest ka aimu. Eestlannade tegutsemine oli ebakindel ja närviline, geimi keskel jäädi kaotusseisu ja tagaajaja rollis avavaatus ka kulges. Nette Peidi servide toel jõuti korra veel punkti kaugusele 17:18, ent eestlannad patustasid liialt omavigadega ning geim kuulus võõrustajatele seisuga 25:21. Eesti alustas tavapärases algkoosseisus ehk Julija Mõnnakmäe, Anu Ennok, Nette Peit, Liis Kullerkann, Eliisa Peit, Kertu Laak ja liberod Marje Rosenbatt ning Kristi Nõlvak. Avageimi lõpus vahetas peatreener Andrei Ojamets Nette Peidi asemele väljakule Kristiine Miileni, kes tegi kaasa pea kogu kohtumise.