MUSKLIS JA MEHELIK? Jõusaalis käiv neiu põrutab kriitikutele vastu: „Kas lodev ja pekine on siis parem olla?“

Reti Jõerand, 22. oktoober 2022

„Minu ema arvas kunagi, et tüdruk peaks ikka mõnda „naiselikku“ sporti tegema, mitte meestega ühes ruumis rauda tõstma. Näiteks võrkpalli mängima või kergejõustikuga tegelema. See, et jõusaalis käisin, talle ei meeldinud. Kartis, et siis hakkavad mul lihased kasvama nagu meeskulturistidel,“ räägib 23aastane neiu. Miks öeldakse, et jõusaalis käiv naine on mehelik ja musklis? Kas sellel eelarvamusel on alust?

23aastane Liidia (nimi muudetud) tunnistab, et temale võistlussport ei sobi. „Olen mänginud võrkpalli, aga mulle see ei meeldi. Ma ei saa protsessi nautida, sest mõtlen alati võidu peale. Kui hakkasin ise palka teenima, siis sain ise jõusaali eest maksta,“ räägib neiu.

Liidiale meeldib jõusaal, kuna seal ei pea teistega võistlema. „Sa teed omi asju omas tempos ja iseenda jaoks. Mitte mingisuguse võidu pärast. Jõusaalis käies olin hullult tugev ja siis oli ka füüsilist tööd kergem teha. Praegu kahetsen, et enam seal ei käi. Enesetunne pärast trenni oli nii hea. Sain vabalt ärgata kell 6 hommikul ja treenima minna ning olin terve päev energiline,“ jutustab noor naine, mida jõusaalis treenimine talle andis. Musklisse treenimist Liidia ei kartnud.

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?