KUI PALJU MAKSAB LUUMURD VÕÕRSIL? Kannatanu: „Arvasin, et kõik sai tasutud, kuid postis ootas mind 800eurone kiirabiarve.“

Helen Serka-Sanchez, 5. detsember 2022

„See polnud üldse midagi dramaatilist, lihtsalt libisesin lollisti trepil,“ räägib Hollandis jalaluu murdnud eestlanna. Sealt edasi polnud aga enam midagi lihtsat – asjaajamist ja närvikulu jagus veel pikalt.

Merilin (nimi muudetud) jõudis Amsterdamis tööreisil olla vaid ühe päeva, kui murdis õnnetult pahkluu. „See polnud üldse midagi dramaatilist, lihtsalt libisesin lollisti trepil. Sain siiski kohe aru, et on midagi tõsist, sest jala peale ma enam toetada ei saanud,“ meenutab ta juhtunut. Hotellist kutsuti kohe kiirabi, kes kinnitas pahkluumurdu ja viis naise haigla traumapunkti.

Merilinil oli olnud plaan tol õhtul välja minna, seega olid tal kaasas vaid telefon, isikuttõendav dokument ja pangakaart. Hotellituppa oli ta jätnud rahakoti koos ülejäänud kaartidega, mille hulgas oli ka Euroopa ravikindlustuskaart. „Olin õnnelik, et mul oli telefon kaasas ja sain lähedastele helistada. Kuid selle peale kes või kas ravi eest maksma peaks ma üldse ei mõelnud. Šokk oli suur ja sain ka tugevaid valuvaigisteid, mis selgelt mõelda ei lasknud,“ selgitab ta. Jalg pandi haiglas kipsi ning öeldi, et tal on vaja kahe nädala jooksul operatsiooni. Sel hetkel seda teha ei saanud, sest jalg oli traumast liiga paistes.

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?