Jassi Zahharov: tänu sellele, et olen suutnud hüpata üle oma varju, olen jätkuvalt vormis ja laval
„Ei leia, et mu sõjajärgne lapsepõlv oleks olnud vaesem kui praeguses külluses elavatel lastel. Väga kõvasti lõikas mulle hinge meie ühe tipp-poliitiku ühes intervjuus öeldud lause, et tal on kurb meel inimeste üle, kelle lapsepõlv jäi nõukogude aega,“ tõdeb 29. mail 70. sünnipäeva tähistav Estonia ooperisolist Jassi Zahharov.
Sotsiaalselt tundliku närviga ooperilaulja lisab, et ta kasvas üles väga konservatiivses õhkkonnas ja põhiliselt vanaema käe all. „Väärtushinnangud olid paigas. Igapäevast käskimist ja keelamist otseselt polnudki, aga kasvatati isikliku eeskujuga. Sõnad ja teod olid ühtsed. Mitte nii nagu täna. Kui räägime üht, mõtleme teist ja teeme kolmandat.“
Alustame sellest, et Jassi on justkui soome nimi, teie perekonnanimi aga viitab slaavi juurtele.
Ema oli mul tõesti soomlanna ja ristivanemad olid samuti soomlased, nii on sealt mu nimi pärit. Perekonnanimega on asi keerulisem. Kust see on tulnud, ma ei tea. Isa oli ukrainlane, aga tal oli hoopis teine nimi. Kadunud ema võttis mult sõna, et läheksin Ukrainasse ja käiksin ära isa haual. Kahjuks jäigi see tegemata, sest enne jõudis Venemaa okupeerida Krimmi ning nüüd ei saa sinna enam ammugi. Olen mõelnud, et võinuks esivanematest rohkem teada, ent nüüd on juba hilja targutada.