INTERVJUU | Märt Treier juubeli eel: sellises maailmas, nagu praegu elame, ei ole mõistlik teha kümne aasta plaane
Saatejuht Märt Treier on see, kes reeglina avab raadioeetris teisi. Nüüd, oma esimese suure juubeli eel, lubas ta ennastki veidi lahti muukida ning piiluda oma sisemaailma. Muu hulgas räägib Treier oma pojast ja tervisest, aga ka armastusest ja rännakutest ning muidugi loomingust, milles on ta erilise hoo sisse saanud. „Kui teed asju, mida tahad ja ootad, ja õigel määral, muutud rõõmsamaks ning väsimus ei sureta,“ sõnab saatejuht.
22. märtsil oma esimest juubelit tähistav raadiohäält, aga ka telesaadete juhti Märt Treierit (49) võib iseloomustada tuntud mõõtkavas – mees nagu orkester. Ta kostitab kuulajaid-vaatajaid-intervjueeritavaid empaatilise lähenemisega, lisades seejuures otsekui vürtsiks irooniat ja eneseirooniat. Selle kõrval kümned kohtumised ja esinemised, lisaks raamatu ilmumine ning selles sisalduva „Nelja barokse novelli“ lavastamine.
Treieri elufilosoofia võiks võtta kokku kohtumise mõistega. Need on rännakud erinevais paigus ja inimmaailmas, leidmaks sealt kvaliteete, mis teda ennastki rikastavad. Sellisena määratleb ta ka õnne – teada ja tunda, et oled teistele vajalik. Kuid vajalik saab olla vaid siis, kui sul on, mida jagada. Praeguses individualismist, et mitte öelda egoismist, küllastunud maailmas võib unistamisest ja tasakaalust rääkimine mõjuda anakronismina. Tulevik tuleb igal juhul. Aga see, millisena ta järelpõlvedele avaneb, sõltub ikkagi sellest, kas ja kuidas leitakse eneseväärikus ning oskus elu kulgemist hinnata.