×
Arvamus | Repliik

Märt Meesak | Osavald usaldab otsustama

3
Märt Meesak, Konguta volikogu esimees, Vabaerakond, 9. märts 2016

Valitsus on juba lähiajal halduskorralduse muutmise eelnõu riigikogule esitamas. Senimaani on seda tutvustatud koosviibimistel, alustades omavalitsusliitudest kuni erakondade seminarideni välja. Ühist arusaama aga ei paista veel kuskil olevat. Tihti räägitakse üksteisest kas tahtlikult või siis tahtmatult mööda.

Vähemalt on lõpuks hakatud rääkima rohkem sisust, mitte ainult piiride tõmbamisest, kuid vastuväited osavaldadele on tehtud suhteliselt kitsa pilguga.

Pidevalt on olnud juttu sellest, et vaja on koondada rahvast tekitamaks kriitilist elanike hulka, keda saaks efektiivselt valitseda. Selleks piiriks on pakutud 5000 inimest. Selles hulgas nähakse  võimekamat partnerit riigile, võimekamate ametnike palkamise võimalust, võimekamat investeeringute juhtimist ja rahastamist. Pikalt on räägitud sellest, et kohapealne kompetents ei ole enam jätkusuutlik, sest inimesed kolivad linnadesse ja kohalikku volikogusse enam ei konkureerita. „Reporteritunnis“ jäigi tugevalt kõlama, et lahendus saab olla ainult üks – suurema rahvaarvuga omavalitsused, kus edu ja rikkus on rohkem tagatud.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?