USKUMATU MÄNG: Lõpuveerandil 18 punkti visanud Veideman vedas Udine 17-punktilisest kaotusseisust võiduni!

Ville Arike, 27. märts 2017

Rain Veideman on iga nädalaga jätmas üha kõvemat jälge Itaalia korvpallimaastikule - äsja vedas ta esiliigas Udine meeskonna 80:76 võiduni Mantova üle, seejuures alustati viimast veerandit 17-punktilisest kaotusseisust!

Ja milline see viimase veerandi statistika välja nägi! Alustati seisult 51:68 ning esmalt tegi sinnamaani 9 viskest vaid 1 tabanud Veideman üksi viie minutiga 11:4 spurdi seisuks 62:72. Poolel teel seisma ei jäädud, vahepeal aitasid ka kaaslased, kuid lõpp jäi taas eestlase päralt. Seejuures tabas ta 42 sekundit enne lõppu hullumeelse otsustava viske keskjoone lähistelt (meeskonna rünnak oli puntrasse jooksnud ja tuli sooritada hädavise) lauapõrkega seisuks 77:76! Ime, et Udine hallile katus peale jäi. Võõrustajad lõpetasid mängu 8:0 spurdiga ning neist seitse silma tõi lõpus vabaviskeid eksimatult tabanud Veideman.