×
Arvamus | Repliik

Küsimus | Miks ei taha rohkem noori õpetajaks saada?

28
Õhtuleht.ee, 14. september 2017

Mida on ülikool viimastel aastatel teinud, et muuta pedagoogikaerialad ülikooli astujatele atraktiivsemaks – millised on olnud muudatused õppekavas ja erialade turundus?

Äli Leijen, Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi juhataja: Augustikuu lõpus lugesime mitmest lehest, et koolid on hädas õpetajate leidmisega. Tartu ülikooli haridusteaduste instituudi poolt võime väita, et õpetajakoolituse erialadele astujate ning lõpetanute arv on püsinud pikka aega üsna stabiilsena, kuid viimastel aastatel on sisseastumises näha ilusat tõusutrendi.

Oleme mõistagi õppimisvõimalusi tutvustanud karjäärimessidel ja infopäevadel. Turundusest olulisemaks peame aga sisulist arengut. Neli aastat tagasi tegime õppekavades olulisi muudatusi ja näib, et see on hakanud tulemusi andma. Ühelt poolt on õpetajakoolitus muutunud praktilisemaks ja elulähedasemaks, koolipraktikad algavad juba esimesest semestrist. Teisalt paneme suurt rõhku nüüdisaegsele õpikäsitusele, mille järgi õppimine peab olema mõtestatud, paindlik ja koostöine. Instituuti on lisandunud aktiivseid inimesi, kes osalevad teadus- ja arendustöös ning rahvusvahelistes võrgustikes. Kõik see kajastub kvaliteedis.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?