Liivaväljakute kuningas Nadal võitis 14. korda Prantsusmaa lahtised!

Mihkel Talivee, 6. juuni 2022

Tänavustel Prantsusmaa lahtistel tennisemeistrivõistlustel triumfeeris meeste üksikmängus legendaarne Rafael Nadal (ATP 5.). Karjääri 22. suure slämmi turniiri võitnud hispaanlane alistas finaalis tulemusega 6 : 3, 6 : 3, 6 : 0 Norra tennisisti Casper Ruudi (ATP 8.).

Kui esimeses setis ei tekkinud 23aastasel norralasel erilist võimalust, siis teises pääses ta 3 : 1 juhtima. Nadal võitis aga järgmised viis geimi ning pääses settidega 2 : 0 juhtima. Selleks hetkeks oli Ruudi seis juba päris hapu, sest tema vastane polnud Prantsusmaa lahtistel kunagi kaotanud viiesetilist matši. Nüüd sai mäng lahendatud kolme setiga: viimase võitis Hispaania tenniselegend poole tunniga kuivalt. Kohtumine kestis kokku kaks tundi ja 18 minutit.