Renārs Kaupers: „Hämmastav, ehitad oma tuntust oma kodumaal Lätis üles samm-sammult ja siis tuled Eestisse ning selgub, et kõik teavad sind!“
Blond, eriti blond. Šikkides rõivastes dändi, pesueht paabulind. Just säherduse ekstravagantse kujuna ilmub koguperefilmis „Erik Kivisüda“ ekraanile läti muusiku Renārs Kaupersi tegelaskuju piraat Versatsi.
Kaks aastat tagasi, filmivõtete aegu postitas Renārs Instagrami foto linalaksest iseendast ning tükkis sellega ka mõistatusmängu. Võimalikke vastusevariante küsimusele, miks muusik on kardinaalselt imagot muutnud, oli kolm: Renārs sai selleks oma pojalt Edgarsilt avaliku proovikivi või vaevleb ta keskeakriisis või sai hoopis uue filmirolli. Ehkki kõik vastused kõlavad võluvalt, pole mingit kahtlust, et blondistumises oli süüdi Versatsi ja „Erik Kivisüda“.
Versatsi ehk värvikirev lind piraatide jõugus on Renārsi kolmas filmitöö Eestis. Algatuseks oli aastal 2007 esilinastunud mängufilm „Georg“, kus ta kehastas Caesarit, kelle prototüübiks oli kunagine estoonlane Garibaldi Kivisalu. Toona, kui eestlased Renārsile rolli pakkusid, oli Brainstorm Venemaal tuuritamas ning muusik tunnistas ausalt, et pole lauljast Georg Otsast öhmigi kuulnud. Lubas tulevikus tagasi kõlistada. Produtsendi telefon helises aga minuti pärast uuesti ja muusik teatas, et on nõus. Kiire otsus sündinud tõigast, et ta oli parajasti Peterburi hotellitoas ning kui aknast välja kiikas, nägi Neeval kulgemas laeva nimega Georg Ots. Sellest piisas. Ning oma rolli muusik nautis: „Caesar oli äärmiselt põnev karakter, keda oli rõõm kehastada.“ Seejärel kirjutas ta kolm laulu joonisfilmile „Lotte ja kadunud draakonid“. Nüüd aga, mil ta mängis Versatsit „Erik Kivisüdames“, tundis ta end võtteplatsil taas suurepäraselt. Lisaks sellele kirjutas ta koos Brainstormiga filmile tunnusloo.