Millisest moemajast tuli enim vastuvõtukleite ja milliseid lugusid need jutustasid?
Vabariigi aastapäeva kutsed saadeti välja umbes poolteist kuud enne pidupäeva. See jättis moeloojatele üsna väikese ajaakna, et luua külalistele midagi erilist, iseäranis siis, kui klient soovis eriti suursugust kangast. Kiiremalt ja lihtsamalt läks nendel, kelle kleidid valmisid juba ateljees olemas olevatest kangastest või kes ostsid kleidid, mida demonstreeriti hiljutisel Tallinna moenädalal.
Kui moemajade ja disainerite looming arvuliselt ritta panna, siis tuli tänavu kõige enam kleite Iris Janvieri moemajast – kokku 20. Teisel kohal oli Liina Stein 16 kleidiga, Embassy of Fashion 15 kleidiga, seejuures Aldo Järvsoolt kümme disain. Oksana Tanditi kleitidest ja kostüümidest jõudis peole kaheksa. Alati pole aga küsimus kvantiteedis. Näiteks püüdsid väga palju pilke pea kõik Liisi Eesmaa kleidid.
Seejuures on märkimisväärne, et mitmedki külalised on aastate jooksul jäänud truuks samale disainerile. Nii on riigikogu liige Luisa Rõivas kandnud eranditult kas Tallinn Dollsi või Iris Janvieri loomingut. Seekord tegi viimane talle kleidi metalse efektiga kergest organza-kangast. Iris Janvieri moemajast oli pärit ka Eesti maaülikooli rektori, professor Ülle Jaakma männiroheline looduse ilust inspireeritud elegantne kleit. Ka Tartu linnapea Urmas Klaasi abikaasa Marise tindisinine marmorimustriga toorsiidist skulptuurne kleit oli Iris Janvierile omaselt jõulise, kuid ajatu tegumoega.