×
Tervist24 | Keha

India arst: võilille ja takja söömine mõjuks eestlaste tervisele hästi

18
Silja Paavle, 3. november 2016

"Ajurveda põhimõttest lähtuvalt tuleb tervisele mõeldes toitu valmistada vaid puhtast ja peamiselt kohalikust toorainest," räägib maailma üks hinnatumaid ajurveda arste doktor Somit Kumar. Ta on uurinud eestlaste toitumisharjumusi viimase kolmesaja aasta jooksul ja saanud teada, et enne kartulit sõid eestlased peamiselt võilille ja takjat.

2015. aastal Riiga kolinud ja sealses ülikooli doktorantuuri astunud Somit Kumar ütleb, et ajurveda põhimõttest lähtuvalt tuleb terve püsimise nimel toitu valmistada vaid puhtast ja peamiselt kohalikust toorainest, mistõttu oli Baltikumis tema esmaseks prioriteediks, et üldse ajurvediliselt patsiente nõustada, uurida siinse rahva ajaloolisi toitumisharjumusi.

Ajurveda arsti sõnul sai kartuli söömine alguse rasketest aegadest - see on näljahädade toit. Kartul tuli toidulauale, kuna sel oli pikem säilivusaeg ning suurem toiteväärtus. Enne kartulit oli tollaste liivlaste toidulaua eesmärk märksa teine. Kartul vahetas võilille välja mitte kasulike omaduste tõttu vaid seetõttu, et kartul on oluliselt kaloririkkam ja püsis kauem kõhus. “Võilill on aga taim, mida on Euroopas toitumise ja tervise hoiu eesmärkidel kasutatud aastasadu. Selle taime lehtede maksa puhastavat ja ainevahetust soodustavat mõju teati juba mitusada aastat tagasi. Võilill oli tõeline immuunsuse buustija pärast pikka kuivainete ja hoidistatud toiduainete tarvitamist talvel,” sõnab Kumar võilille kasulikkuse kohta. Lisades, et võilille juurt teati aga kui tõhusat põletikuvastast vahendit ning erinevate teede ja leotiste kaudu ka kui kõhukinnisuse vastast vahendit. “Võilillest on abi ka diabeetikutele, kuna nii juurte kui lehtede omadused aitavad veresuhkru taset stabiilsemana hoida.”

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?