×
Sport | Spordivaria

Ott Järvela | Kui presidendiks kandideerijaid on ainult üks

3
Ott Järvela, 28. november 2016

Kolm Eesti juhtivat spordialaliitu valivad õige pea presidenti. Korvpall detsembris, jalgpall märtsis ja kergejõustik aprillis. Korvpalliliidu presidendiks kandideerib ainult Jaak Salumets ja jalgpalliliidus tõenäoliselt ainult Aivar Pohlak. Kergejõustikus on hetkel olukord selgusetum, aga pole üldse võimatu, et kui praegune president Erich Teigamägi kandideerida otsustab, talle vastast ei esitata.

Miks puudub spordialaliitude juhiks pürgijate seas terav(am) konkurents? On tegu juhuse või tendentsiga? Kas säärased valimised, kus sedelil ainult üks nimi, kujutavad probleemi?

Lõpust alustades, siis ühe kandidaadiga valimised ei ole iseenesest midagi ebademokraatlikku. Alati saab ju hääletada vastu. Oluline, et kellegi esitamist seadusevastaselt või ebaeetiliselt ei takistataks. Samas kandidaadiks saamiseks kehtestatud künnis (kergejõustikus 10% ja jalgpallis 15% alaliidu liikmete toetus, korvpallis 15 liikme toetus) on mõistlik meede, mis nõuab kandidaatidelt sisulist tööd ja välistab tegeliku toetuseta pröökajate tribüünile ronimise.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?