Kalev/Cramo seljatas kindlalt Leedu pronksisatsi ning pääses sõprusturniiril finaali

Toimetas Karl Juhkami, 15. september 2018

Valitsev Eesti korvpallimeister Kalev/Cramo alistas Leedus Klaipedas peetava Garastase sõprusturniiril poolfinaalis mulluse Leedu kolmanda meeskonna Neptunase 78:69.

Kalev asus kohtumist kärmelt 13:1 juhtima ning võitis avaveerandi 21:9. Kuigi poolajavileks jõudsid leedulased kõigest kümne punkti peale (43:33), taastasid kalevlased kolmandal veerandajal oma suure eduseisu (67:49). Päris lõpu eel jõudis Neptunas veel korra seitsme punkti kaugusele (69:76), ent Cramo võitu see ei vääratanud. Kalev/Cramo resultatiivseim oli värske täiendus Chavaughn Lewis 26 punktiga. Lisaks kogunes tema arvele 6 lauapalli ning 5 korvisöötu. Kahekohalise arvu silmadeni jõudsid veel Reggie Lynch (10) ning Landen Lucas (10 + 7lp). Branko Mirkovic kogus 7 punkti ja jagas 10 resultatiivset söötu, parim eestlane oli Kristjan Kangur 8 punktiga.  Cramo finaalivastaseks tuleb kas Leedu hõbedaklubi Vilniuse Lietuvos rytas või Läti tšempioni Ventspils.