Mitme perearstikeskuse juht: „Peame enne patsiendi saabumist aru saama, miks ta tuleb.“

Asso Ladva, Kadri Kuulpak, 26. oktoober 2024

Suur oli valgalanna Aime üllatus, kui ta enne perearstile saamist pidi telefonitsi vestlema inimesega kuskil teises Eestimaa otsas. Asjad said küll korda aetud ja arsti juures käidud, aga teda jäi painama küsimus, kas nii hakkabki olema.

„Nimistutes, mis on selle süsteemiga juba mõnda aega töötanud, on inimesed juba harjunud,“ sõnab Terviseagentuuri OÜ tegevjuht Heidi Ait ja lisab, et iga uuendus tekitab paratamatult veidi segadust. „Kui inimene on harjunud otse arstile helistama, ongi ta alguses natuke pahane. Nõuabki seletamist, miks just selliseid küsimusi küsitakse. See tahab harjumist ja tekitab emotsioone, sest tervis on tundlik teema.“

„Meiega on patsiendil alati kolm varianti – kas ta tuleb kohale registratuuri, helistab kõnekeskusse või teeb digipöördumise,“ selgitab Ait. „Kõigil kolmel juhul läbib ta eeltriaaži, et aru saada, milline on pöördumine, kes on kõige õigem sellega tegelema ja kui kiiresti on visiiti vaja. Edasi läheb inimese palve kas pereõe laulale või otse perearsti kätte, mõnel juhul füsioteraapiasse või muu tugispetsialisti juurde. Nii saame tagada, et inimene saab kõige kiiremini õige abi.“

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?