JUHTKIRI | Auto täis bensiinipaak, laetud telefonid ning teatav vee- ja toiduvaru kodus on osa kainest talurahva tarkusest
Kus raiutakse puid, lendavad ka laastud, ütleb vanarahvas. Eelseisva desünkroniseerimise ümber toimuvat vaadates võiks selle aga teisendada üldistuseks „kus midagi sünnib, seal levivad ka jutud“.
Erandiks polnud ka Õhtulehe neljapäevane artikkel, kus tehnikaülikooli energeetikateadlased selgitasid lihtsal viisil, n-ö puust ja punaseks meetodil, miks pole desünkroniseerimist mõtet karta. Ei läinud kuigi kaua aega, kui selle alla ilmusid veebis kommentaarid: „Kui leidubki mõni tark, siis ta on ära ostetud. Selliseid ei ole mõtet kuulata ega nende nõu arvesse võtta. Kõik on pettus!“ Nagu ütles ka Juhan Smuuli polkovniku lesk: „Arstid ei tea midagi!“
Kes aga otsib närvide rahustuseks paremaid uudised, lohutagu end sellega, et Eesti kohtusüsteem tõestas Porto Franco kaasusega, et süüdimõistev otsus suures korruptsiooniskandaalis on võimalik. Saab nüüd näha, millise kübara oma kollektsioonist sööb ära EKRE juht Martin Helme, kelle sõnul oli süüasi „kokku klopsitud poliitiline kaasus, kust ei tule mitte kunagi mitte mingit süüdimõistvat otsust“. Või kas lauda palutakse ka süüdijäänud Keskerakond, EKRE toonane valitsuspartner.