×
Melu | Raamat

Lugemislemmikud 2017: osteti apteeker Melchiori krimiromaani, laenutati „Irdabielu“ ja „Litse“

6
Sander Salvet, 13. jaanuar 2018

Rahva Raamatu ja Apollo 2017. aasta müügiedetabeli tipus troonib Indrek Hargla krimiromaanisarja teos „Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat“. Värskeim apteeker Melchiori lugu oli Tallinna keskraamatukogus ka kõige laenutatum mullu ilmunud raamatut. Kokkuvõttes viisid Eesti raamatukogukülastajad aga kõige sagedamini koju Erik Tohvri lahkukasvanud kaasadest rääkivat „Irdabielu“ ja Mart Sanderi romaani „Litsid“ kahte osa.

Tallinna apteekri Melchioriga, kes 15. sajandil kuritegusid lahendab, on lugejad tuttavad juba 2010. aastast, kui ilmus sarja esimene teos „Apteeker Melchior ja Oleviste mõistatus“. Eelmisel aastal trükivalgust näinud „Apteeker Melchior ja Gotlandi kurat“ on järjekorras juba kuues osa. Suur lugejamenu on saatnud ka varasemaid Melchiori lugusid, sestap pole üllatav, et just Indrek Hargla kirjutatud romaan kadus raamatulettidelt nagu kuum sai.

Kui esikoha omanik välja arvata, ei kattu kahe suurema raamatukaupluseketi müüduimate kirjandusteoste esikümnes rohkem ükski raamat. Tõsi, autoritest on mõlemas edetabelis esindatud Mihkel Raud: Rahva Raamatu pingereas teosega „Eestlase käsiraamat. 100 asja, mida õige eestlane teeb“ (2017) ja Apollo esikümnes raamatuga „Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda“ (2016). Erinevus võib tulla sellest, et eri väljaandjad korraldavad raamatuesitlusi ja reklaamikampaaniaid eri poekettides.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?