×
Uudised | Eesti uudised

Raamat: Eesti päritolu tehnoguru Steve Jürvetson korraldas oma kodus IT-tuusadele orgia

33
Ohtuleht.ee, 13. jaanuar 2018

Eesti päritolu USA riskikapitalist ja miljardär Steve Jürvetson (Jurvetson) sai novembris omaenda kaasasutatud firmast DFJ sule sappa. Nüüd hakkab selguma, miks nimelt - tehnoguru olevat oma kodus Silicon Valley tehnoeliidile seksi- ja narkoküllaseid pidusid korraldanud.

Kui Jürvetson (50) novembris poolte kokkuleppel firmast lahkus, põhjendas Draper Fisher Jurvetson (DFJ), et sisejuurdlus oli näidanud tema suhetes naistega süstemaatilist ebaausust, mis kahjustas tema tööd. Jurvetson ise väitis, et on puhas poiss. Tema sõnul olid lahkumise põhjuseks isiklikud suhted koostööpartneritega.

6. veebruaril ilmub aga USAs juba ette palju kõmu põhjustanud raamat "Brotopia: Breaking Up The Boys' Club at Silicon Valley", mille autor Emily Chang paljastab California tehnoloogiapiirkonna meeste võimutsemise ning Silicon Valley pöörased peod. Hiljuti avaldas Chang Vanity Fairis raamatukatkendi. Tema sõnul toimuvad Silicon Valley tehnoeliidi labrakad umbes kord kuus mõnes luksuslikus häärberis. "Paigad muutuvad, kuid inimesed on samad."

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?