×
Arvamus | Kommentaar

Manfred Saks | Elagu suitsuvorsti söövad jänesed!

2
Manfred Saks, kolumnist, 13. jaanuar 2018

Maailm on kohati päris hulluks läinud. Televiisorist näidatakse, kuidas jänes suitsuvorsti sööb, teisal jälle tuleb uudis, et lasteaed peab tarvitusele võtma vegan-menüü. Tule taevas appi!

Mulle jääb mulje, et baptistid on üks tore ja rõõmsameelne seltskond. Miks ei võiks lapsi siis lasteaias sundkorras ära ristida, ega see midagi ju halvemaks ei tee! Või paneks nad seal ka kohe paari, vanemad saaksid  oma võsukese tulevase mehe või naise ise oma maitse järgi välja valida? Või annaks hääletamisõiguse ikkagi juba seitsmeaastastele? Sest kui nad kord juba lugema õpivad, miks ei võiks siis kohe ka oma kodanikukohust täita?  Kui lasteaias juba äärmuslikuks on mindud.

Osavad maitsesegajad leiavad kõikidele mittetaimsetele toiduainetele  välismaised aseaine, olgu see soja  või kookospiim või mõni veel eksootilisem kört. Meenub ähmaselt kuskilt loetu, et inimene peaks põhiliselt sööma toitu, mis kasvab tema kodukohas, sellega tuleb organism kõige paremini toime. Meie ise rikume seda reeglit muidugi kogu aeg,  süües banaane või Argentiinas kasvavatud veiseliha.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?