×
Arvamus | Kommentaar

Karl-Alari Varma | Aeg vilkuvad tuled kappi tagasi panna

0
Karl-Alari Varma, stand-up-koomik, 13. jaanuar 2018

Aasta alguses hakkavad linnapildist kaduma jõulukaunistused ja ma olen selle üle samal ajal nii kurb kui õnnelik. Kurb sellepärast, et need tegid lumeta talve natuke valgemaks ja rõõmsamaks. Õnnelik seetõttu, et inimesed läksid kaunistustega üle igasuguse piiri.

Vähe oli ehtimistes näha minimalistlikke või mõõdukaid lähenemisi. Millegipärast olid esindatud ikka ainult ekstreemsused. Kas polnud üldse ühtegi kaunistust väljas või oli keegi terve poe tuledest tühjaks ostnud ja nad välja pannud kombinatsioonis, mis lausa andis paar hoopi jõulurusikat näkku, juhul kui sa aru ei saanud, et on pühad.

Need üleehtijad on nagunii samad tüübid, kes kuuldes, kui palju linn aastavahetusel ilutulestiku peale kulutab, mõtlevad - ma saaks sama koguse ju oma kortermaja rõdult ka taevasse lasta! See ka seletaks, miks mul Lasnamäel uusaasta paugutamine käis õhtul kella kümnest kolmeni öösel. Miks sellist rünnakut hea maitse vastu tarvis on? Ma ei ütle, et peaks igasugu kaunistused ja muu tähistamise üldse ära jätma, aga nagu elus ikka, on vaja oskust piiri pidada.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?