×
Tervist24

NETIMEDITSIIN: Facebookis retseptiravimeid müüa ei tohi, kuid kuulutusi leiab lademetes

60
Kristel Veerus, 13. märts 2018

On ammu teada tõde, et internetist saab kõik kätte, kui vaid otsida oskad. Kauba kvaliteedis ei saa paraku alati kindel olla. Kui untsuläinud kleidiostust enamasti suuremat kahju ei tõuse, siis teiselt internetikasutajalt ostetud ravimite tarvitamisel võivad olla drastilisemad tagajärjed. 

Facebooki gruppidest võib leida kõiksugu huvitavat kraami ja ilmselt ei leidu asja, mida sealtkaudu osta ei saaks. Muu huvitava ja kohati naljaka kraami kõrval leiab ka murettekitava kaubaartikli - ravimid. Kusjuures enamasti ei äritseta käsimüügiravimitega, millele igaüks saab ise apteegist koju tuua, vaid retseptiravimitega, kusjuures enim torkavad silma depressiooniravimite müügikuulutused. Enamasti tundub tegemist olevat isikliku ravi ülejääkidega või juhtumitega, kus arst muutis raviskeemi, kuid eelmised rohud olid juba välja ostetud. Täishinda ravimite eest enamasti ei küsita.

Olgu taolised müügikuulutused kuitahes heade kavatsustega üles pandud, Eesti Vabariigi seadused tavainimesel ravimeid müüa ei luba. Ravimiameti kinnitusel on väljaspool apteeki ravimite müümine ebaseaduslik ja ohtlik, kusjuures seaduse silmis pole vahet, kas kaubeldakse kangete retseptiravimite või igas apteegis müügil oleva nohurohu ja valuvaigistitega. Ka isiklikke ravimijääke pole lubatud müügiks pakkuda ega niisama ära anda. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?