×
Uudised | Eesti uudised

Kert Valdaru Reformierakonna peasekretäriks kandideerimisest: loodan, et mu pere ei kannata

18
Maarit Stepanov, 13. märts 2018

Reformierakonna peasekretäri kandidaadina leheveergudele ilmunud Kert Valdaru pole enda sõnul sugugi poliitikakauge, kuigi avalikkus tema tegudest laiemalt ei tea. Ta ütleb, et viimase aasta jooksul on ta näinud poliitiliste otsuste mõju ka kõrvalt Astangu Rehabilitatsiooni keskuse juhina.

Valdaru sõnul tähendab peasekretäriks kandideerimine tema jaoks suurt elumuutust, sest iga tema samm, sõna ja tegu saavad olema tähelepanu all. "Ma loodan, et selle tõttu ei kannata perekond," sõnab ta. "Teiselt poolt jällegi, kui vaadata minu senist töökarjääri, siis ma olen tänaseks töötanud üle 15 aasta avalikus sektroris ja ma arvan, et on aeg avalikust sektorist edasi liikuda," ütleb ta, et kavatseb saadud teadmisi ka rakendada. 

Ettepaneku peasekretäri kohale kandideerida tegi Valdarule veebruaris Kaja Kallas, kellega ollakse sõbrad juba ülikooliajast. "Vestlesime tänasest poliitolukorrast, rääkisime tulevikuvaatest, milline võiks olla edumeelne Eesti ja ka sellest, mis on täna Reformierakonna olukord. Ja sellise pikaksveninud vestluse käigus jõudis Kaja sinna, et ta tegi mulle ettepaneku, et Kert, mis sa nagu arvad, kui sa kaaluksid peasekretäriks kandideerimist?" Valdaru sõnul võttis ta otsuse langetamiseks aega ning jõudis lõpuks järeldusele, et kui aprillis Reformierakonna uus valitav juhatus ta kinnitab, on ta ülesandeks valmis.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?