ÕL PARIISIS | Peeter Olesk sihib kümmet olümpiat: „Mis need seitse veel ära ei ole?“

Rasmus Voolaid, Chateauroux, 6. august 2024

Eesti parim laskja Peeter Olesk tuli meeste 25 m kiirlaskmise kvalifikatsioonis 11. kohale. Kui esimene pool läks 31aastasel Põlva laskjal tagasihoidlikult, siis teine suurepäraselt. „Jään oma olümpiaga sada protsenti rahule,“ kinnitas ta võistluste järel.

Oleskil ja tema konkurentidel tuli teha kvalifikatsioonis 60 lasku ja viie kaupa. Esmalt tuli lasta 25 meetrilt kaks viiest seeriat kaheksa sekundi jooksul, seejärel tuli sama korrata kuue ja nelja sekundiga. Paaritunnise lõunapausi järel peetis samas formaadis ka kvalifikatsiooni teine pool.

Kui hommikul lasi Olesk maksimaalsest 300 silmast 289 ja oli 16., siis lõunal tõusis ta tänu 294 silmale viis kohta kõrgemale. Finaalist jäi teda lahutama kaks silma. Võrreldes Rio de Janeiro ja Tokyo mängudega, kus parimaks oli 19. koht, on ta teinud suure sammu edasi.