ÕL PARIISIS | Nabile sai taas saatuslikuks absurdne reegel, mis rikub maadluse tõsiseltvõetavust. „See reegel on totter.“

Rasmus Voolaid, 6. august 2024

Heiki Nabi teekond Pariisi olümpial lõppes kõige kardetumal moel. Talle sai taas saatuslikuks kirjutamata reegel, kus tema võttis aktiivsuse eest esimese punkti, vastane teise ja nii läkski veerandfinaali Sabah Salah Shariatile.

Tegemist on ühe neetud reegliga, mis loob kreeka-rooma maadluses sageli absurdseid olukordi ja põhineb paljuski kohtuniku kõhutundel. Ka Nabi ise on osalenud matšides, kus esimesed poolteist minutit tegeletakse matil kõige muu kui tõsise spordiga, et ometi mitte ise aktiivsem olla. Seekord vaagiti treener Ivar Kotkasega üht- ja teistpidi ning lõpuks otsustati minna tõsiselt maadlema. Oma kaardid mängiti sellele, et Shariati peaks teisel perioodil väsima ja see võiks anda Nabile võimalusi.

„Tagantjärele oleks teinud teistpidi,“ tunnistas Nabi. „Ma poleks pidanud minema kohe maadlema ja oleks pidanud tegema näitemängu. Mine sa tea – äkki oleks kohtunik öelnud, et alguses on ikkagi aser aktiivsem ja mina saan 1 : 1 võita. Täna see ei maksa aga midagi…“