×
Arvamus | Kommentaar

Propastop | Libauudised julgeolekut kõigutamas

7
propastop.org, 17. veebruar 2017

Öeldakse, et armastuses ja sõjas on kõik lubatud. Pooltõed, valetamine ja tahtlik eksitamine on sõjapidamise juurde kuulunud alati ning erilise hoo sai see sisse külma sõja ajal, kui USA ja Venemaa vastasseis sünnitas üha uusi võtteid, kuidas teisele poolele pauku tegemata viga teha.

Kuigi desinformatsioon on ümbritsenud meid kaua, pole kunagi varem olnud tõde ja vale sedavõrd raske eristada kui praegu. Meediakanalite muutumise ja lisandumisega on muutunud ka info hankimise harjumused, mis omakorda on muutnud oluliselt info tõesuse kontrolli.

Varem oli inimeste põhiteabeallikas professionaalsete ajakirjanike toodetud sisu paberlehtedes, televisioonis, raadios või uudiste portaalides. Praegu liigub maailm üha rohkem sinnapoole, kus inimene saab enamiku uudiseid kätte sotsiaalmeedias oma sõprade, tuttavate või iidolite vahendusel. Teisisõnu kanalist, kus info levimise põhjused on teised ning info tõele vastavus kontrollimatu. Seal levib info, mis jagatud saamiseks peab olema tähelepanu- ja pilkupüüdev.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?