×
Melu | Elu

Ženja Fokin hakkas hispaania keelt õppima: see lihtsalt jäi silma

7
Katharina Toomemets, 12. oktoober 2017

 „Istusime sõbrannaga suvel vanalinna terrassil ja mõtlesime, et haaraks kinni lausest „kõik on uus septembrikuus“ ja teeks septembris midagi teistmoodi,“ räägib stilist Ženja Fokin, kes alustas sel sügisel hispaania keele õpinguid.

„Iga inimene saab olla tegus ja aktiivne, tuleb lihtsalt unistada ja tegutseda,“ sõnab Fokin, kel tiksub mõttes ka prantsuse keele õppimine. Kui esimesel kursusel küsiti, miks Ženja ja tema kaaslased hispaania keelt õppida otsustasid, vastas Fokin, et tahab Hispaaniasse kolida. „See pani klassi toredasti kihama ja tuli kohe ka tore vastulause: „Oi, siis tulid sa küll varakult kohale!“,“ naerab Ženja.

Miks just hispaania, mitte prantsuse keel? „Me lõime lihtsalt mingid kursusekohad lahti ja see jäi silma,“ ütleb Ženja ja lisab, et tema sõbranna läks klaverimängu õppima. „Ma oskan soome, vene ja inglise keelt, aga ükski keel ju leiba ei küsi. Mida rohkem sa tead, seda parem ja huvitavam on endal.“ Fokin ütleb, et õppeprotsess ja uute huvide või väljundite leidmine ei peaks inimese jaoks kunagi lõppema. „Iga uus alustatud asi annab ju inimesele mingit sütitatust või muutust juurde.“

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?