×
Sport | Jalgpall

Bosnia ja Hertsegoviina fännikamp tuli, süütas ning lahkus

1
Siim Kera, 12. oktoober 2017

Teisipäeva õhtul said A. Le Coq Arena murulibled lisaks tavapärastele putsahoopidele tunda ka tulitavat põrgulõõska. Külla sõitnud Bosnia ja Hertsegoviina poolehoidjad loopisid juba kohtumise 14. minutil väljakule priske koguse pürotehnikat, mistõttu mäng viivuks peatati.

Maialt üle staadioni lennelnud tossupilve meisterdas ultrafännirühmitus, mis koosneb valdavalt Skandinaavias elavatest bosnialastest. Juba kohtumise eel kõva lõõritamisega silma torganud grupeering nägi MM-valiktsükli viimasest mängust oma silmaga alla kuuendiku. Kui süütamistung rahuldatud, lahkusid vutihuligaanid vabal tahtel staadionilt ning siirdusid Tallinna ööelu nautima. Jalgpalliliidule polnud toetajate käitumine üldsegi mitte üllatav.

„Nad on varemgi mitmetel Bosnia valikmängudel kohtumise käiku erinevate korrarikkumistega sekkunud,“ sõnas jalgpalliliidu infojuht Mihkel Uiboleht. „Eelnevalt oli nii turvateenistusel kui ka politseil teada info, et need fännid on varem pürotehnikat kasutanud ja et tuleb paarsada ultrafänni. Politseil midagi teha ei olnud, pigem tekib küsimus, kuidas selliseid asju ära hoida? Kõik Bosnia fännid otsiti läbi ning neilt avastati ka pürotehnikat, kuid nagu mäng näitas, toodi palju sisse.“

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?