×
Uudised | Eesti uudised

Villu Reiljan leppis prokuratuuriga kokku 33 000 euro suuruses rahalises karistuses

44
Juhan Haravee, 12. oktoober 2017

„Käesolevas kokkuleppes taotleme rahalist karistust ja see ei tingi varem mõistetud tingimisi vanglakaristuse täitmisele pööramist,“ selgitab riigiprokurör Steven-Hristo Evestus, miks pististe ja altkäemaksudega mitu korda kimpus olnud Villu Reiljanile varasemat pattu kohtusaalis ette ei heidetud.   

Eile pärastlõunal arutati Harju maakohtus riigiprokuratuuri ja Edgar Savisaare protsessi hiljutise kaassüüdistatava Villu Reiljani vahel sõlmitud karistuskokkulepet.

Reiljanile esitatud süüdistuse järgi kohtus endine poliitik ja keskkonnaminister 15. detsembril 2014 Tallinna linnavalitsuses Edgar Savisaarega. Reiljani tollane tööandja, suurärimees Vello Kunman oli palunud tal rääkida linnapeale oma tütre Nõmmel asuva maja ehitusega tekkinud probleemidest ja paluda abi. Vello Kunmani tütre kinnistul Sihi tänaval toimunud ehitustegevusega polnud rahul Tallinna linnaplaneerimise amet, sest majaehitajad eirasid kinnitatud projekti tingimusi. Kunman leidis, et linnaametnikud olid pahatahtlikud ja palus linnapeal sekkuda. Vastuteenena oli ärimees pakkunud Keskerakonnale rahalist toetust 20 000 eurot. Savisaar lubas sõnumitoojast Reiljanile, et vaatab, mida saab annetuselubaja heaks teha. Varsti läinudki ehitus jälle endise hooga käima. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?