×
Melu | Elu

Kas president Kennedy armukese surm oli LKA kätetöö?

14
Triin Tael, 12. oktoober 2017

12. oktoobril 1964 kuulis Washingtoni kanali ääres autot putitav mehaanik Henry Wiggins meeleheitlikku naisehäält: „Appi! Appi!” Seejärel kostis kaks lasku. Lähemale tormanud ja üle müüri pilgu heitnud Wiggins nägi teerajal valge naise kohal kõrguvat mustanahalist meest. Nii – üks kuul vasakus meelekohas, teine seljas – lõppes vähem kui aasta pärast president Kennedy tapmist tema kauase armukese, võluva kunstniku ja seltskonnadaami Mary Pinchot Meyeri elu.

43aastane Meyer oli tol päeval lõpetanud oma järjekordse maali ning läinud legendaarse Cheasapeake’i ja Ohio ehk kõnekeeles C&O kanali äärde jalutama, nagu tal iga päev tavaks oli. Umbes 40 minutit pärast mõrva tabas Washingtoni politsei ligikaudu 500 meetri kauguselt kuriteopaigast läbimärja afroameeriklase Ray Crumpi. Too ei jooksnud, vaid jalutas rahulikult. Crump väitis, et oli kala püüdes vette kukkunud. 

Kuid Wiggins kinnitas, et tegu oli sama mehega, keda ta oli näinud ohvri kohal seismas. Teinegi tunnistaja väitis, et oli samasuguse riietusega meest päev varem näinud ühel valgel naisel sealsamas kanali ääres sabas käimas. Usuti, et mõrtsukas oli tahtnud naist vägistada ja haaranud relva, kui too põgeneda üritas. Kuna aga taparelva ei leitud ning Crumpi ihul ega rõivastel polnud vaatamata ohvri peahaava ohtrale veritsusele verejälgi, vabastati ta 29. juulil 1965 kõigist süüdistustest. Meyeri mõrv on tänini lahendamata.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?