×
Uudised | Maailm

Türgi läheneb Venemaale ja norib tüli USAga

32
Allan Espenberg, 12. oktoober 2017

Tundub, et Türgi president Recep Tayyip Erdoğan ei kannata silmaotsaski, kui tema riigist ja temast maailma meedias iga päev ei räägita. Kuidas muidu seletada neid karme avaldusi ja samme, millega Erdoğan pidevalt lagedale tuleb, olgu need siis sõimavad, meelitavad või neutraalsed.

Türgil on kombeks aeg-ajalt mõne riigi või isegi mitmega korraga tüli kiskuda, aga tavaliselt ei kesta vaenuperiood kuigi kaua. Karjutakse ja ähvardatakse, kuid siis rahunetakse maha ja kõik jätkub paremini kui kunagi varem.

Näiteks mõni aeg tagasi olid Venemaa ja Türgi vahelised suhted sellises seisukorras, et räägiti isegi sõjalisest lahendusest. Kuid ei läinud kuigi palju aega mööda, kui kahest riigist said peaaegu parimad sõbrad. Venemaa nõustus hiljaaegu Türgile isegi relvi müüma: kahe aasta jooksul hakatakse tarnima raketikaitsesüsteeme S-400. See omakorda pole meeltmööda USA-le, kes samuti tahab türklastele relvastust müüa. Türklased tunnevad esijoones huvi ameeriklaste Patriot-süsteemi vastu, soovides samas ka ligipääsu tootmistehnoloogiale.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?