ÕL PARIISIS | Vesiku hoolealused olid juba ühe jalaga finaalis, aga siis toimus lagunemine. „Me pole sellises olukorras veel kedagi kokku lappinud“

Rasmus Voolaid, 8. august 2024

Rivo Vesiku hoolealused Nina Brunner ja Tanja Hüberli olid ühe punkti kaugusel olümpiafinaalist, aga paraku tuleb reedel võidelda pronksmedalite nimel. Kanada paarile Melissa Humana-Paredes – Brandie Wilkerson kaotati 1 : 2.

Ilmselgelt olid kohtumise alguses mõlemad paarid närvis, aga šveitslannad suutsid sellega paremini kohaneda ja nii purjetati esimeses geimis kindla 21 : 14 võiduni. Teises geimis murdsid nad rasketest hetkedest läbi ja jõudsid ka seisul 20 : 19 matšpallini, ent seal läks Tanja Hüberli tõste pikaks. Kanada sai sellest energiat ja geimi viimased kolm punkti kuulusidki neile.

Ka kolmandat geimi alustasid vastased paremini, aga Šveitsi paar suutis tulla mängu tagasi. Viimast korda oli viik majas seisul 11 : 11, aga lõpuks tuli tunnistada Humana-Paredese ja Wilkerson 15 : 12 paremust.