USA lahtised võitis mullu finaalis kaotanud valgevenelanna: olen sõnatu, see on alati olnud mu unistus

Mihkel Talivee, 10. september 2024

USA lahtistel tennisemeistrivõistlustel võitis naiste üksikmängu valgevenelanna Arina Sabalenka (WTA 2.), kes alistas finaalis tulemusega 7 : 5, 7 : 5 kodupubliku ees mänginud Jessica Pegula (WTA 6.).

Avasetis jõudis esimesena servimurdeni ameeriklanna, kes läks 2 : 1 juhtima, kuid ei suutnud ise järgmises geimis pallingut hoida, lubades vastasel viigistada.

26aastane Sabalenka murdis uuesti kuuendas geimis ning võitis seejärel servigeimi, minnes 5 : 2 ette. Karjääris esimest korda suure slämmi turniiri finaali jõudnud Pegula ei andnud aga alla ning suutis Valgevene tennisisti servi üheksandas geimis murda ning seejärel jõuda 5 : 5 viigiseisuni.