Bayern ja Kane asusid juba meistrite liiga avaõhtul ajalooraamatuid ümber kirjutama

Kaspar Koort, 19. september 2024

Uues formaadis peetava jalgpalli meistrite liiga avaõhtu suurima sõu panid püsti Müncheni Bayern ja nende inglasest ründeäss Harry Kane. Zagrebi Dinamot tuuseldati tulemusega 9 : 2, Kane lõi neli väravat ning selge see, et ajalooraamatud vajasid sellise mängu järel ümber kirjutamist.

Esimese poolaja järel oli seis Münchenis veel enam-vähem viisakas ehk 3 : 0 Bayernile ning kui teise poolaja alguses lõid horvaadid kahe minuti jooksul tagasi kaks väravat, võis jalgpallisõbral tekkida illusioon, et siin läheb veel mänguks. Ent ei läinud: peagi lõi Kane oma teise värava, seejärel oma teise Michael Olise, seejärel realiseeris Kane kaks penaltit… Lõpuks olid tablool Bayerni 9 : 2 võidunumbrid, kusjuures nende löödud väravate arv ületas ligi kolme võrra isegi targa statistikaalgoritmi välja pakutud eeldatava väravate (expected goals) arvu!