RUMALAD POLIITMÄNGUD | Greete Kõrvits: inimesed räägivad sõjast, põgenemisest suisa, teie aga...

Greete Kõrvits, välisuudiste vanemtoimetaja, 15. märts 2025

Reformierakond viskas ühe valitsuspartneri välja ja jäi esialgu koalitsiooni sureva erakonnaga, mis praegusel hetkel vist riigikokku ei pääsekski. Agoonias on ka reffide endi toetusreiting, sotsid võisid juba varsti nende kandu näksata – mitte niivõrd rahva armastusest nende vastu, kuivõrd igava ja isikupäratu peaministri süül.

Muidugi oli vaja leida mõni hea ajend, miks sotsid üle parda heita, ja pealtnäha andis kaasteeline selleks ka põhjust, puksides vastu valimisõiguse ja välistööjõu teemadel. Et sotsid on välismaa päritolu oskustööjõu suuremal määral Eestisse toomise vastu, võib kergitada mõne vasakpoolse valija kulme, kes selliseid vaateid pigem paremerakondadele omistaks. Kuid arvan, et refid olid silma peale pannud ihaldusväärsemale partnerile. Ja eks valitsuses olemine tähendab kohe toetuse langust, nii et meelitav kutse oleks hoopis Trooja hobune hetke kõige kuumemale erakonnale.

Ihaldatud pruut Isamaa aga tahaks hoopis korraldada erakorralisi valimisi. Jessas, kuidas mulle poliitikud ei meeldi! Okei, mõneti arusaadav – milleks minna orava sülekoeraks, kui valimiste homsel toimumisel võiks ju ise võitu nautida. Aga teha selline pretsedenditu samm praeguses pingelises olukorras… Kas need poliitikud üldse teavad, mis mõtted rahval praegu on?

Edasi lugemiseks vajuta:
Oled juba lugeja?