TEATRIARVUSTUS | „OTTABETH“: elu toimub nüüd ja praegu, mitte minevikus ega tulevikus
Tõstamaa suveteater on pärast seitsmeaastast pausi taas hoo sisse saanud. Nii ei jäägi muud üle, kui võtta ette sõit Tõstamaa mõisakooli, kus mängitakse lavastust „OTTABETH“. Esietenduse päeval on korralik sadu, kuid kuna lavateose kirjeldus annab mõista, et tegu tuleb müstilise looga, lisab vihmakardin meeleolu ainult juurde.
Lugu saab alguse Hiinas Keelatud linnas, kuhu on kolinud Tõstamaa viimane mõisahärra Aleksander Stael von Holsten. Oma laulatuse eelõhtul kingib Hiina keiser Pu Yi talle salapärase kasti, millega on legendide järgi võimalus ajas ja ruumis rännata. Võiks öelda, et kasti ilmumise hetkest saab peategelaseks mõisahärra asemel hoopis kast, sest tänu sellele müstilisele kingitusele hakkavad toimuma igasugused veidrused. Kast aitab lõpetada vanad lõputa jäänud lood ning minna uuele vastu enesekindlamana.
Mõned etenduse tegelaskujud, nagu näiteks Aleksander Stael von Holstein ja Hiina keiser Pu Yi, on päriselt elanud ning lavastaja on näidendisse sisse pannud nii mõnegi fakti nende eludest. Lugu ise on aga siiski väljamõeldis.