ÕL GALERII PARIISIST | Heiko Rannula: Curry, Durant ja LeBron näitasid neljandal veerandajal ära, miks nemad on superstaarid

Kaspar Koort, 10. august 2024

Nõnda nagu kolm aastat tagasi Tokyos, hakkavad ka Pariisi olümpiamängude korvpalliturniiri kuldmedali nimel heitlema USA ja Prantsusmaa. Kui peoperemehed on play-off’is läbi elanud suuremat sorti positiivse metamorfoosi, siis ameeriklased olid poolfinaalis Serbiaga püstihädas ja kindlustasid napi võidu alles viimasel minutil.

Prantsusmaa esitused alagrupiturniiril olid kaugel sellest, mida fännid ja küllap mängijaid isegi näha oleks soovinud: Brasiiliast ja Jaapanist saadi küll jagu (jaapanlasest seejuures lisaajal), kuid Saksamaalt saadi kindel kaotus. Nii leidus üksjagu arvajaid, kes uskusid, et veerandfinaalis teeb Kanada nendega uut ja vana, kuid võta näpust! Prantslased võitsid selle mängu 82 : 73 ja jätkasid eduteed ka poolfinaalis, kus sakslaste vastu võeti magus 73 : 69 revanš.