Finaalis miinimumeesmärgi täitnud Zahkna: mul liiga kõrgeid standardeid ei ole, iga võistlus on nagu enam-vähem

Kaspar Koort, Otepää, Fotod: Aldo Luud, 24. august 2024

Suvebiatloni MMil Otepääl sai Rene Zahkna meeste supersprindi finaalis kümnenda koha.

Kui hommikuses kvalifikatsioonis läbisid sportlased 4,5 km pikkuse distantsi ning lasketiirus käidi kahel korral, siis finaalis oli võistlusmaa pikkuseks 7,5 km ja tuld anti neljal korral.

Oma eelsõidu võitnud Rene Zahkna eksis esimese lamadestiiru viimasel lasul ja oli tiirust väljudes seitsmendal kohal. Teise tiiru järel külastas Zahkna 75 meetri pikkust trahviringi samuti korra ning langes üheksandaks. Korra eksis ta ka esimeses püstitiirus, teises püstitiirus tuli möödalaske kaks. Viimasele 1,5 km pikkusele rulliringile minnes oli Zahkna kümnes ja kümnendana ta ka lõpetas. Kaotust maailmameistriks kroonitud ukrainlasele Dmõtro Pidrutšnõile (1) kogunes 43,1 sekundit. Kaksikvõidu kindlustas Ukrainale Artem Tõštšenko (1; +5,2) ning pronksile sprintis end tšehh Tomaš Mikyska (3; +7,5).