Omadele ja vastasele komplimendi teinud Jürgen Henn: meie plaan toimis, aga tippmängijad kohanevad hästi

Rasmus Voolaid, A. Le Coq Arena, 16. oktoober 2024

Eesti jalgpallikoondise peatreener Jürgen Henn sõnas pärast Rootsi käest saadud 0 : 3 kaotust, et esimesel poolajal plaan toimis, aga vastaste kvaliteet oli lihtsalt väga kõrge.

Henn polnud nõus ajakirjanike väitega, et mängu võtmehetkeks oli Rootsi koondise keskkaitsja Alex Douglase vigastuspaus avapoolaja keskel, mis tingis rütmimuutuse ja lasi Rootsil enda plaanis korrektuure teha. Kuni selle hetkeni oli Eesti hästi mängus sees, hiljem aga enam mitte.

„Slovakkia vastu oli muutus selge,“ viitas Henn septembrikuisele kohtumisele, kus Rauno Sappinen viis Eesti juhtima, ent VARi abiga värav suluseisu tõttu tühistati. Paar minutit hiljem oli pall juba teisel pool võrgus. „Siin pole ma nii kindel, et see vigastuspaus muutis mängu. Kui see ikkagi nii oli, siis tuleb sellisteks hetkedeks valmis olla. Selliseid asju juhtub ja peame õppima nende asjadega kohanema.“