FOTOD | Stenbocki kompleksi lisandus uus maja, sisse loodetakse kolida jõuluks

Maarit Stepanov, 29. september 2016

Täpselt aasta tagasi alustati Tallinnas Toompeal Stenbocki maja kõrval hoovimaja renoveerimist, nüüdseks on seal valminud riigikantselei esindus- ja tööruumid. Kuigi tööd lõpetati juba kevadel, pole majja veel kolitud.

Viie aasta eest 1,5 miljoni euro eest ostetud maja jääb riigikantseleile kuuluvate hoonete vahel kõige kaugemasse sisehoovinurka.

"Kuna meil ei olnud täit ülevaadet, kes selles majas käivad, pidime kas või turvakaalutlustel selle ära ostma," selgitab riigikantselei kommunikatsioonijuht Kristiina Tiimus.

Majas elasid omanikud, aga kortereid üüriti ka välja.

Raske ukse taga tervitavad tulijat heledad seinad ja raske paekivitrepp. Peaaegu 301,6ruutmeetrise maja renoveerimine algas aasta tagasi ja lõppes juunis. Tööd maksid 817 808,97 eurot.

Majja peaministri korterit ei tehtud ja Tiimus kinnitab, et sellist mõtetki ei olnud. Seal peetakse nõupidamisi ja töölõunaid.

Jõuame koridori, millest paremale jääb väike tühi ooteruum. "Siia tulevad kõikide valitsusjuhtide fotod," teab Tiimus ja näitab ust, mille kaudu pääseb Stenbocki maja riigipitsatisaali.

KÕIK OLEMAS: Majas on ka toitlustusfirmadele sobiv köök suure pliidi ja veinikapiga. (Jörgen Norkroos)

Maja­seinaks on suur paks müür. Kuigi toad on praegu veel tühjad, ripuvad laes uhked lühtrid.

Esimese korruse suurimas ruumis on seinte ääres reas toolid, mis on pärit Toompea lossist: "Neid kutsutakse Pätsu toolideks, sest neil istuti juba 30. aastatel," ütleb Tiimus. Sellest ruumist soovitakse teha nõupidamisruum, kus külalistele saaks ka süüa pakkuda.

"Meil sellist ruumi ei olegi. Kui oleme tahtnud korraldada enda juures töölõunat, oleme varem pidanud riigivanemate saali mööblist tühjaks tõstma ja uue mööbli asemele tooma," selgitab Tiimus.

Suuremale saalile järgneb pisike kaminatuba, mida nähakse tulevikus raamatukoguna – ka seda Stenbockis ei ole.

Teisele korrusele jääb üks suur katusealune nõupidamisruum, kus hakatakse Tiimuse sõnul korraldama nii koosolekuid kui ka tegema igapäevatööd. Mõlemal korrusel on tualetid ja kapisuurused abiruumid koristustarvete ja ventilatsiooni jaoks.

Mööbli kohta teab Tiimus öelda, et olemas ei ole veel midagi. See peaks saabuma lähiajal. Küsimusele, kas jõuludeks kolitakse sisse, vastab Tiimus naeratades: "Tahaks loota!"

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?