Mis reisijale muutub, kui AS Tallinna Sadam võtab praamiliikluse üle?

Mattias Tammet, 29. september 2016

Laupäeval võtab suursaarte praamiliikluse üle AS Tallinna Sadam. Kuigi lubatud uusi laevu asendavad valdavalt kümnete aastate vanused alused, siis päris märkamatult uus firma tööle ei hakka. Mis reisijale muutub? Millal? Millega arvestama peab?

Veerand tundi pärast uue lepingu algust – laupäeval kell 00.15 – tõstetakse sadamates kraanadega kohale ajutised piletimüügi-soojakud, mille küljeaknast saavad reisijad pileteid osta. Esialgu soovitab uus laevafirma kohale tulla senisest 25–30 minutit varem eriti siis, kui on harjumuspäraselt palju sõitjaid.

Soojakud paigaldatakse seniste piletimüügikabiinide lähedusse. Hinnanguliselt umbes 4. oktoobril viiakse soojakud jälle minema ja piletimüük jätkub sadamas samades kabiinides kus seni.

Mõnepäevane vahe on vajalik seniste kabiinide uueks sisustamiseks, kuivõrd senine praamifirma kasutab neid viimase hetkeni.

Juba terve septembrikuu on saanud pileteid ette osta ka uuelt veebisaidilt www.praamid.ee. Erinevalt varasemast saavad nüüd veebist endale pileti osta ka need, kes lähevad üle ilma autota. Esimestel nädalatel kontrollitakse pileteid ainult spetsiaalsete pihuarvutitega.

Selle jaoks on Tallinna sadam – tegelikult küll tütarettevõte TS Laevad – võtnud sadamatesse tööle mitukümmend ajutist abitöötajat. Pileteid ei pea enam tingimata välja printima, sest masinad loevad QR-koodi ka nutitelefoni või tahvelarvuti ekraanilt.

Mõne nädalaga paigaldatakse sadamatesse uus aparatuur, muu hulgas auto numbrimärke tuvastavad kaamerad. See tähendab, et umbes oktoobri keskel peaksid pileti ette ostnud autoga reisijad pääsema praamile ise üldse midagi tegemata.

Seniste kohalike elanike sooduskaartide asemel on tarvis alati kaasa võtta ID-kaart, millega iga kord sissekirjutust kontrollitakse. Vahetub siiski kohvikuid pidav ettevõte ja poodidesse seab ennast sisse R-kiosk.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?