Kes on Kersti Kaljulaiu salapärane abikaasa Georgi-Rene Maksimovski?

Marvel Riik, Jaan Väljaots, 29. september 2016

Kui riigikogu valib esmaspäeval presidendiks Kersti Kaljulaiu, saame endale sportliku, tubli ja hoolsa presidendi härra, kes oskab kodu korras hoida ja märga pesu naljalt pesumasinasse vedelema ei jäta.  

Erinevalt kampaania täismaratoni läbinud presidendikandidaatidest ei ole kahe päeva eest välja käidud ja eile kandideerimisele lõpliku jahsõna öelnud Kersti Kaljulaid oma perest palju rääkinud. Pole olnud ka eriti põhjust küsida. Kuna presidendi abikaasa staatus on aga presidendi ametihüvede seadussegi sisse kirjutatud ja traditsioonilisi iseseisvuspäeva vastuvõtte ei kujuta eesti inimene ilma abikaasata ette isegi siis, kui esipaarilised sarvi kannavad, võiks küsimusi abikaasa kohta pidada isegi natuke õigustatuks. 

Kersti Kaljulaid on seni Eesti Päevalehe Laupäevalehele jaanuaris antud intervjuus napilt nimetanud, et tal on täiskasvanud tütar (doktorant ehituse valdkonnas) ja poeg (IT-spetsialist) esimesest abielust ning kaks väiksemat poega (11- ja kuueaastane) praegusest. 

Abikaasa Rene on erialalt insener ja praegu kodune, sest vastasel juhul ei saaks Kersti täiel määral pühenduda oma tööle Euroopa Kontrollikojas. 

Abikaasa Rene täielikku pühendumust perele ja kodule koges eile ka Õhtuleht, kes käis uudistamas võimaliku tulevase presidendi kinnisvara ja naabritega juttu puhumas. 

Tallinnas Nõmmel Külmallika põiktänava eramu krunt on piiratud müüriga, kuid aiast paistavad nii poistele sobilik batuut kui ka puhkamiseks mõnus aiamööbel. 

Naabrinaine Eha teab Kersti Kaljulaidu hästi. "Jah, tema elab meil siin koos oma perega," ütleb Eha, et on omavahel teretuttavad. "Nad on väga meeldivad ja sõbralikud." Eha hoiab Kerstile pöialt ja loodab, et elu läheb siis leebemaks. "Praegused presidendid on tavainimesest kaugele jäänud," arvab Eha. 

Kui Õhtulehe meeskond tupiktänavast välja hakkab manööverdama, torkab silma tumepunane Volvo linnamaastur. Kuna Kaljulaid on teatavasti elanud kaua Luksemburgis, ei ole raske mõista, kellega tegu, sest auto numbrimärk on ebaharilikult kollane ja tähisega L nagu Luksemburg

Kas ajakirjanike märkamise tõttu või mitte, aga Volvo juhil hakkab silmanähtavalt kiire. Auto pargib kärmelt Kaljulaiu maja ette ja sealt astub välja kergelt kiilas keskealine mees mugavates argirõivastes. Saame tal küll sabast kinni, kuid mees vabandab viisakalt ega nõustu meiega rääkima. "Mul on vaja pesu kuivama panna," selgitab ta ning kaob väravast sisse, maja taha. 

Abieluvararegistri järgi on Kersti Kaljulaid sõlminud 2011. aastal abieluvara lepingu abikaasa Georgi-Rene Maksimovskiga (50). Avalikest allikatest Georgi-Rene Maksimovski kohta liiga palju informatsiooni ei leia. Peamiselt koosneb see finišiprotokollidest erinevatelt jooksukrossidelt, suusamaratonidelt, rattarallidelt jne. 1988.-1989. aastal on ta töötanud Tartu Ülikooli küberneetika instituudis ja kuni aastani 2000 olnud OÜ Lokalone omanik kuni firma sulgemiseni. 

Abikaasade vara on lahusvara, mehele kuulub korter Lasnamäel, maja Kristiine linnaosas Tihase tänavas ja hoonestamata krunt Andineemel. Kersti Kaljulaiu kinnisvara nimekiri on pikem. Neli aastat tagasi Euroopa Kontrollikojale esitatud majandushuvide deklaratsioonil on märgitud suvila Väänas, talu Pajumaa külas ja kaks korterit Tallinnas. Eesti kinnistusregistri praeguste andmete järgi on olukord selle võrra muutunud, et talu enam ei ole, selle asemel on juba kirjeldatud eramu Nõmmel ning kortereid on kolm.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?