Politseiniku peksmise osalised said karistuse

Liis Vaksmann, 29. september 2016

Eile astusid Harju maakohtu ette kaks ööklubi Venus ees politseinike rünnakus osalenut, kellele määrati karistuseks tingimisi vangistus.

11. juunil kella kahe ajal öösel läksid politseinikud Tallinnas Vana-Viru tänava ööklubisse, kus turvamehed olid agressiivselt käitunud mehele politsei kutsunud. Politsei pidas kinni 1984. aastal sündinud Soomest pärit Sami Taneli ja viis ta klubist välja.

Politseibussi minekul osutas mees politseile vastupanu ega lasknud ust sulgeda. Talle tõttas appi ka tarmukas elukaaslane Liisi, kes proovis politseinike tööd segada ja röökis politsei najal hüpates: "Lõpeta!"

Näitsik proovis politseinikele läheneda nii ühelt kui ka teiselt poolt, mis lõppes õblukesele naisele aga selili kukkumisega.

Seepeale lõi seltskonnaga kaasas olnud Risto politseinikku rusikaga näkku nii, et too kukkus pikali. Risto lõi politseinikku ka jalgadega.

Eile peeti Harju maakohtus Sami Taneli ja Liisi kokkuleppemenetluse istung, kuna politseinikku rünnanud Risto polnud prokuröri sõnutsi aldis kokkulepet sõlmima.

Kohtus selgus, et üks sündmuste käigus kannatada saanutest esitas Sami Taneli vastu 2000eurose tsiviilhagi, mis oli prokurör Ainar Koiki kinnitusel kokkuleppe sõlmimise hetkeks ehk 31. augustiks täielikult hüvitatud.

Karistusena nõudis prokurör mõlemale vangistust, mille kohus kinnitas. Sami Tanelit karistas kohus 11kuulise vangistusega tingimisi, Liisi kolmekuulise tingimisi vangistusega. Risto saatus otsustatakse järgmisel kuul.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?