Riigiprokurör Steven-Hristo Evestus paneb ameti maha

Toimetas Triinu Laan, 4. detsember 2018

Üle 16 aasta prokuratuuris töötanud ja mitmes olulises süüasjas süüdistaja olnud riigiprokurör Steven-Hristo Evestus teatas sotsiaalmeedias, et lahkub prokuratuurist. 

"Peale aasta kestnud ränka mõttetööd, inspireerivaid vestlusi heade sõpradega ja mitut kosutavat eemalolekut sai mu otsus küpseks. Minu viimaseks tööpäevaks riikliku süüdistajana jääb käesoleva aasta 31. detsember," kirjutas Evestus.  

"Prokuratuuris on mul tänaseks möödunud 16 ja pool põnevat aastat. Selle pika aja jooksul on olnud häid ja kehvemaid aegu, kuid kokkuvõttes on prokuratuur mulle pakkunud kõik, mis ma saada oleksin soovinud," leiab prokurör. 

Evestuse sõnul on üksluiseks muutuv elu  tühine elu. "Elus peab kasutama aega ja valikuvõimalusi ning selle eelduseks on vabadus. Just vabaduseks ma mõnda aega valmistunud olengi ning seda ma igatsetud inspiratsiooniallikana järgmisel aastal nautida kavatsengi. Tunnen, et tahaksin rohkem näha elu väljaspool prokuratuuri, areneda erinevates valdkondades ning selleks võtangi aja maha ja katsun tasapisi avastada maailma teistel viisidel."

Evestus lisab, et mis puudutab tema pikaaegset tööandjat, siis on tal hea meel, et prokuratuur teeb oma tööd väga hästi. "Uusun, et samamoodi jätkatakse ka edaspidi! PS! Uskuge mind, prokuratuuris on küllalt tarku ja häid kolleege, kes saavad suurepäraselt kõigega hakkama."

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?