Moskva politsei leidis Tretjakovi galeriist varastatud hinnalise maali kiiresti

Aadu Hiietamm, 29. jaanuar 2019

Venemaa pealinnas Moskvas asuvast kuulsast Tretjakovi galeriist varastati pühapäeva õhtul Ukraina päritolu kunstniku Arhip Kuindži maal „Ai-Petri. Krimm“, mille väärtus on hinnanguliselt kuni üks miljon dollarit. Täna hommikul teatas Venemaa siseministeerium maali leidmisest ja kurjategija tabamisest. 

Hinnalise maali vargus toimus galerii külastajate silme all. Noorem mees astus lihtsalt maali juurde, võttis selle raamist välja ja lahkus koos maaliga. Külastajad pidasid varast muuseumitöötajaks ning seetõttu vargusele suurt tähelepanu ei pööranud. Õiged muuseumitöötajad lõid häirekella alles kümmekond minutit hiljem.

SÜNDMUSKOHAL: Politseinikud seismas pärast masalivargust Tretjakovi galeriis.  (AP/Sxanpix)

Õnneks leiti varastatud maal kiiresti. Venemaa siseministeerium teatas juba esmaspäeva hommikul, et siseministeeriumi töötajad pidasid koostöös föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) töötajatega maalivarga kinni Moskva oblastis  Zaretšje asulas. Leiti ka maal. Tretjakovi galerii pressiteenistuse teatel silmaga nähtavaid kahjustusi maalil ei ole.

Kurjategijaks osutus 31aastane mees, kes mullu detsembris jäi vahele narkootikumide omamisega. Politsei otsib tema võimalikke kaasosalisi. Tabatud varas ise eitab oma tegu. Mees väitis, et ta ei mäleta, mida ta pühapäeval tegi. 

Arhip Kuindži maalide näitus avati Tretjakovi galeriis mullu 6. oktoobril. Välja pandi tema 170 tööd. Maal „Ai-Petri. Krimm“ toodi Tretjakovi galeriisse Peterburi Vene muuseumist. 

Tretjakovi galerii teatas esmaspäeval, et uute varguste takistamiseks varustatakse lähemal ajal kõik kõik maalid turvaanduritega. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?