Seisukoht | Rase noormees

Jarmo Jagomägi, sporditoimetuse reporter, 29. jaanuar 2019

Iga korraliku kasvatusega noormees teab, et bussis tuleb vanematele inimestele istet pakkuda. Mõned siiski nõnda hästi kasvatatud pole. 

On üsna harilik argipäev number 17 bussis. Taksopargi peatuses läheb hulk inimesi maha, neljasest pingikombinatsioonist vabaneb kaks kohta. Sealsamas, kus peaks (kleepsu järgi) eelisõigus istekohale olema rasedatel, vanuritel ning liikumishäirega inimestel. 

Järsku lendab bussi 20ndates noormees, murrab end läbi rahvasumma ning potsatab ilusti ühele eelnimetatud kohtadest. Sealsamas kõrval jääb istekohast ilma paar pensionäri. Lisaks ka kipsis jalaga siinkirjutaja, kes tegelikult kohast ei hoolinudki. Kuid veel vähem hoolis kõigist teistest nobe noorsand.

Bussirahvas oli nooruki tormijooksu märganud, kuid tagasihoidlik eestlane hoiab end reeglina tagasi. Üks lõbus kommentaar siiski tuli. „Vabandust, kas te olete rase?“ uuris 50ndates naine. Vastu tuli ainult mühatus: „Jää vait!“

Ei saa välistada, et noormehel oli tõesti raske päev seljataga, kuid arvestades tema stardikiirust, võinuks ta paar peatust ehk püstijalugi vastu pidada. Tõsi, kehakuju vaadates ei saa välistada, et tegu oli tõesti rasedaga. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?