Kohus mõistis vanglamässu osalistele karistused

Siim Randla, 29. jaanuar 2019

Viru maakohus mõistis Viru vanglamässus osalenud ja vara lõhkunud kolmele kinnipeetavale karistused kokkuleppemenetluses, neist üks paigutatakse kinnisesse lasteasutusse.

Edgar, Nikolai ja alaealine K. osalesid mullu mais Viru vangla massilises korratuses. Nimelt lõhkus Edgar kambri WC-poti loputuskasti ja korraldas uputuse. Uputuse tekitasid samal ajal ka teised kinnipeetavad oma kambrites. Edgar takistas ka loendust, kui kattis kambri uksesilma paberilehega. Kui ametnikud kambrisse sisenesid, osutas Edgar vastupanu, lüües käte ja jalgadega vastu ametnike kasutatud kilpi. Ka Nikolai ja K. katsid loenduse ajaks kambri uksesilma paberilehega ja hakkasid valvuritele vastu. Nikolai koguni sel määral, et kilbi serv vigastas valvuri põlve.Kohus karistas Edgarit kuuekuulise vangistusega, mille liitis talle varem mõistetud viiele kuule ja 22 päevale. Kuna ta oli juba pool aastat vanglas viibinud, otsustas kohus viimased kuus kuud määrata tingimisi aasta ja kolme kuu pikkuse katseajaga. Mees vabanes vanglast 28. detsembril.

Ka Nikolaid karistas kohus kuuekuulise vangistusega, millele liitis varasema Viru maakohtu otsusega mõistetud karistuse, mis oli aasta, üheksa kuud ja 28 päeva vangistust. Nikolai peab oma karistuse vanglas kandma. K. suhtes kohaldas kohus mõjutusvahendina aastaks kinnisesse lasteasutusse paigutamist. 

Eelmisel aastal tunnistas Viru maakohus veel kümmekond süüdistatavat süüdi kinnipidamiskohas selle sisekorra vastastes tegudes osalemises – kümnele mõistis kohus karistuseks kuus kuud vangistust ja liitkaristuse seoses varasemate kuritegudega. Süüdistatavatele, kes olid tekitatud kahju hüvitanud või enda tegu kahetsenud, mõistis kohus tingimisi rahalise karistuse. Osa süüdimõistetuid apellatsioone arutab nüüd Tartu ringkonnakohus. 

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?