Lufthansa piloodid streigivad täna taas

Õhtuleht.ee, 8. september 2015

Saksa lennukompanii Lufthansa piloodid kuulutasid tänaseks välja streigi, mis seekord hõlmab pikki lende. Streik algab kell kaheksa hommikul ja lõpeb 23.59 õhtul, vahendab Spiegel Online.

Streik puudutab suuri reisilennukeid Airbus A380, Airbus A330/340 ja Boeing 747.

Ära pidid täna jääma ka Lufthansa Cargo kaubaveod Saksamaalt, kuid lennukompanii suutis leida kõigile seitsmele lennukile asendusmeeskonna ja eile pärastlõunal anti teda, et kõik tänasele plaanitud kaubaveolennud saavad ikkagi tehtud.

See on juba 13. Lufthansa pilootide tööseisak alates eelmise aasta aprillist. Viimati streikisid piloodid märtsis. 12 eelmist streiki on tekitanud lennukompaniile üle 300 miljoni euro kahju. Lufthansa lubas, et hoolimata tänasest streigist suudetakse kokku panna erilennuplaan ning suurem osa plaanitud lendudest suudetakse ikkagi korraldada.

Lufthansa palgalehel on 5400 pilooti. Nende ametiühing Vereinigung Cockpit soovib tagada pilootidele pärast karjääri lõpetamist paremaid tingimusi.

Nii on Lufthansa piloodil praegu õigus jääda 55aastaselt pensioniootele. Sel juhul makstakse talle kuni pensioniea saabumiseni 60% palgast, umbes 255 000 eurot aastas. Lufthansa soovib pensioniootele jäämise alates 2017. aastast samm-sammult tõsta 60 aastale. Sellele on aga piloodid olnud seni otsustavalt vastu.

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?