Rosanna Lints valis kõrgkooli asemel täiskohaga muusikuelu

Silja Ratt, 8. september 2015

Lauljatar, kes veel juulikuus plaanis asuda sügisest ämmaemandaks õppima, otsustas kooliõpingute asemel muusikale keskenduda.

"Seda, miks ma ämmaemanduse õpingutest loobusin, on keeruline seletada inimesele, kes minu elufilosoofiast ja plaanidest midagi ei tea," vastab Rosanna küsimusele, miks ta kooli suhtes meelt muutis. Ta möönab, et paljud õpilased on pärast gümnaasiumi lõpetamist segaduses. "Koolisüsteem ei toeta valikute tegemist igapäevases elus," arvab ta.

Sellele vaatamata kinnitab Rosanna, et on väikesest peale tegelnud paljude hobidega. "Seega olen üsna teadlik sellest, mida nimetan huvitavaks ja nauditavaks." Kuigi ämmaemandus tundus noorele lauljatarile põnev, tunnistab ta, et tänapäeva maailmas ei saa silmas pidada ainult enda huvisid. Õpingud oleksid Rosanna niigi kiire elutempo veel pöörasemaks muutnud.

"Tänu ratsionaalsetele inimestele sain aru, et kuna meditsiiniõpingud ei toeta minu eksisteerimist selles huviderohkes elus, siis ei ole veel õige aeg sellega tegelda," tunnistab Rosanna. "Koolile ma asendust ei otsi, pigem ei leidnud ma praegu enda elus koolile ruumi."

Rosanna tõdeb, et tema ootamatud otsused ja sageli äärmuslikud ideed on tuttavaid üllatanud. Lauljatari sõnul suhtutakse tema ideedesse enamasti siiski positiivselt ning ootamatustega on Rosanna puhul harjutud.

Lauljatar paljastab, et lähiajal kavatseb ta aktiivset muusikuelu elada. Bändiga Würffel, mille solist Rosanna on, esinetakse mitmel välismaisel festivalil, samuti on esinemisi Eestis. Samuti töötatakse uue materjali kallal. "Mõned muusikalised projektid on mul veel ja ehk näeb mind varsti ka kontori õhkkonnas tegutsemas," avalikustab tegutsemishimuline Rosanna.

"Võiks öelda, et kõik, millega ma tegelen, on üks suur hobi. Keegi ei käsi mul muusika ega kunstiga tegelda," tunnistab ta. "Keeruline on aega jaotada nii, et oleks ühtlaselt huvitav, lõbus, raske ja arendav – seda tuleb harjutada."

Artikli täismahus lugemiseks vajuta:
%
Proovi Digilehte
1€/kuu
Oled juba lugeja?